Zpět

Shromáždění u hradeb 10/2011

Menu
Shromáždění u hradeb 10/2011

Dnešní doba, říkáme jí uspěchaná, opravdu nedává mnoho příležitostí k zastavení, i když obrovské množství vynálezů by mělo čas ušetřit.

Pamatuji si, že v Telecím žil člověk, zvaný „Hercák“. Můj dědeček dělával březová košťata a tento Hercák si jich vždy vrchovatě od dědečka nakoupil, naložil je na trakař a pěšky je šel do Chrudimi na trh prodávat. Samozřejmě, že se po cestě zapovídal a dobré tři týdny o něm nikdo nevěděl. Dnes by takovou záležitost pomocí auta vyřídil za jediný den, což znamená, že by dvacet dní ušetřil. Ale jak jsou na tom dnešní obchodníci? Vyrábíme rychlejší auta, stavíme rychlostní silnice, zavádíme rychlejší internet, prodlužujeme den elektřinou, ale času paradoxně ubývá.

Nemáme čas, nebo nechceme mít čas?
Z vlastní zkušenosti vím, že na co opravdu chci, čas si udělám. Musím to ovšem považovat za důležité. Jak důležitá je pro vás otázka věčnosti? Promiňte, prosím, možná jsem se špatně vyjádřila.

Dnešní doba není pouze uspěchaná, ona je také požitkářská. Mnoho současných lidí považuje za důležité to, co je příjemné a naopak. Zeptám se tedy přesněji: jak příjemná je pro vás otázka věčnosti? Ona totiž chtě-nechtě sahá člověku do svědomí a od toho se odvíjí naše ochota k opravdovému zamyšlení. V Bibli se píše o jednom muži, který se jmenoval Félix. Byl to významný člověk, římský místodržitel, a ten věznil Pavla. Ano, mám na mysli apoštola Pavla. Jednoho dne měl zrovna čas a dostal chuť si tohoto vězně poslechnout, doneslo se mu totiž, že je dobrý řečník. Spolu se svojí ženou Drusillou a několika legionáři po boku usedají v soudní síni.

Vše probíhá zcela bezkonfliktně až do chvíle, kdy Pavel začne mluvit o spravedlnosti, zdrženlivosti, no prostě sáhne Félixovi do svědomí. Místodržitel si je dobře vědom všech úplatků, které přijal, krutosti, se kterou uplatňoval svoji moc a o požitkářství ani nemluvě. Potom Pavel pokračuje o Božím soudu a to už Félixe zaplavuje horko. „Pro dnešek stačí Pavle“, vyskočí ze svého sedadla a dodává: „To, co říkáš je skutečně důležité a ušlechtilé, ale teď nemám čas, poslechnu si tě, až bude vhodnější příležitost.“ Ta už ale nikdy nenastala…

Drazí čtenáři, je nám nepříjemně, trochu divně, když nám Bůh začne mluvit do svědomí, viďte? Proto raději zůstáváme v prostředí, které nás v tomto smyslu nerozčiluje, a vymlouváme se, že nemáme čas. Ale to je škoda. Víte o tom, že Ježíš, Boží Syn, má pro každého dost času? I když na vás nemají čas vaše děti, rodiče, manžel či manželka, On má vždy dost času. A nejen na to, aby nám sáhnul do svědomí, ale také na to, aby nám odpustil, potěšil a dal smysl života.

JEŽÍŠ MÁ ČAS, TY VŠAK NEVÍŠ, KOLIK TI HO ZBÝVÁ.

Nevíš totiž, zda tady ještě zítra budeš. Odlož řešení věcí a zájmů, které ti smrt stejně jednou odebere, dokud nebudeš mít jistotu, že jsi zajištěný pro věčnost.
V TOMTO OHLEDU SKUTEČNĚ NEMÁŠ ČAS!

Hela Burešová


Typ církevní setkání, duchovní hudba
Telefon 739 524 784
E-mail acp.bures@tiscali.cz
Povolen vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Jazyky český
Místo konání
  • 49°42'51"N 16°16'3"E
  • Polička
- městský park, u hradeb
Datum a čas konání ne 2.10.2011 14:00 - 15:30
URL www.acpolicka.cz/o-nas/verejne-shromazdeni-u-hradeb/u-hradeb-rijen-2011
Součást opakované události Shromáždění u hradeb Polička
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné Bezplatný vstup
Pořadatel Apoštolská církev Polička