Zpět

Vystupoval pro nizozemského krále - teď pro poličské posluchače

Menu
Vystupoval pro nizozemského krále - teď pro poličské posluchače

Slavný dirigent Sjef de Kort vystupoval i pro nizozemského krále nyní putuje spolu se svým Haagským souborem komorní hudby po stopách Martinů. Těšit se na ně můžete již na začátku června.
V neděli 5. června 2016 v odpoledních hodinách zazní v prostorách poličského muzea hudba dechového souboru Haagský soubor komorní hudby. Jde o těleso nadšených amatérských hudebníků z Nizozemska, zaměřující se mj. na českou hudbu. Každý rok jezdí na některé z míst, kde žili velcí čeští skladatelé a takto putovali po stopách Antonína Dvořáka či Josefa Suka, letos chtějí nasát atmosféru genia loci v místech, kde žili a tvořili Bohuslav Martinů a Leoš Janáček, uvádí muzikoložka muzea Doc. Monika Holá, PhD.
Díla těchto autorů jsou také na repertoáru souboru - poličským posluchačům se představí interpretací tří skladeb velikánů české hudby a to suitou pro dechový sextet Mládí Leoše Janáčka, Nonetem Bohuslava Martinů a Legendami Antonína Dvořáka v provedení dirigentem souboru Sjef de Kortem, absolventem Královské konzervatoře v Haagu a v současnosti dirigentem více komorních souborů. S jedním z nich dokonce nedávno vystupoval v haagském Rytířském sále za přítomnosti nizozemského krále, dodává.
K vystoupení bude využit prostor muzejního atria, které nabízí jedinečný zážitek z komorní akce jako je tato. Návštěvníci, kteří budou mít chuť se dozvědět více o slavném poličském rodákovi, mohou navštívit expozici věnovanou životu a dílu Bohuslava Martinů nebo po vystoupání 194 schodů nahlédnout do světničky pro pověžného, kde se Martinů roku 1890 narodil a kochat se pohledem na okolí z výšky 36m z věže kostela sv. Jakuba.


Typ vážná hudba
Místo konání Polička
Datum a čas konání ne 5.6.2016 16:00 - 18:00
URL www.cbmpolicka.cz
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo
Pořadatel muzeum
Zdroj dat Sermiri.cz