Zpět

Allstar Refjúdží Band

Menu
koncert

Devítičlenná mezinárodní etno crossover dechovka aneb alternative jam band složený z umělců a hudebníků z Číny, Kurdistánu, Arménie, Slovenska, Švýcarska, Čech a USA. Allstar Refjúdží Band je kapela, která energicky vaří v jednom kotli balkánskou dechovku, ska, kurdský folk a pop, rap, klezmer, dixieland, čínskou operu, polku, jazz i arménské melodie. Pokud se styl kapely vůbec dá nějak zařadit, lze říci, že pod vedením amerického hudebníka Michaela Romanyshyna a frontmana Philipa Schenkera vznikla jedna z nejoriginálnějších tuzemských kapel tzv. world music.

Obrovské nasazení hudebníků je kombinováno s humorem, nadsázkou, ironií a především sebeironií. Švýcar Philipp Schenker s Allstar Refjúdží Bandem zpívá: „ Chtěl jsem vám zpívat píseň, která vás rozpláče. Ale mám přízvuk. Chtěl jsem vám zpívat píseň, které se budete smát. Ale mám přízvuk .“ Přestože žánrových stylů se zde potkává nepřeberné množství, není to formou jejich výprodeje, ale lehkých stylových odkazů. Jako by dixieland narazil do balkánské dechovky a společně doputovaly do Česka. Ovšem s oklikou přes Čínu. A tahle transkulturní skrumáž je mimořádně zábavná!

Allstar Refjúdží Band, jehož domovskou scénou je pražské Divadlo Archa, vydal v roce 2009 u Indies MG svoje první album SPAS! V roce 2013 ASRB předskakovali britským Tiger Lillies na jejich pražském koncertu a vydali své druhé album pod názvem Kdo žere psy.


Typ koncert
Místo konání Divadelní klub (Polička)
Datum a čas konání so 16.9.2017 21:30
URL mimefest.cz/rocnik/program-mimefest-2017/
Součást festivalu

Mime fest 2017

Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné 70 Kč
Související aktuality
  • Světové hvězdy pantomimy zavítají do Poličky (21.8.2017, Město Polička)
Zdroj dat Tisková zpráva