Zpět

Festival 555 - Sourozenci Baťkovi

Menu
koncert

Říká se, že Moravské Slovácko je nevyčerpatelnou studnicí překrásných písniček. O tom se můžete přesvědčit při poslechu písní sourozenců Baťkových, lidových zpěváků z kraje zvaného Podluží, který si stále zachovává svůj svéráz v krojích, tancích, ale především v lidových písních. Písničky v podání sourozenců Baťkových přinášejí radost nejen celému Podluží, ale dovedou potěšit na koncertu u nás i v zahraničí. V jejich krásné interpretaci můžeme slyšet nejen písně lidových autorů, jejichž jména překryl čas závojem anonymity, ale i písničky z nové tvorby. Všechny jsou však věnovány milovníkům prostého, ale přesto brilantního pěveckého a muzikantského umu. Jsou potěšením i pohlazením zároveň.
Sourozenci Zdeněk a Božena Baťkovi rovněž absolvují několik desítek koncertů v různých koutech naší republiky. Některé za doprovodu cimbálu, jiné s cimbálovou a dechovou muzikou.
Sourozenci Baťkovi jsou zpěváci, kteří skromně a nenápadně přispívají do pokladnice hudebního života. Uvádějí písničky tam, kam patří, mezi lid, ať se jimi raduje a těší.


Typ koncert
Místo konání Palackého nám. (Polička)
Datum a čas konání so 22.8.2009 16:45
Součást festivalu

Festival 555

Přístupné pro vozíčkáře Neznámo
Zdroj dat Informační centrum Polička