Zpět

O městě

Menu

Město Polička se nachází v malebné krajině Českomoravské vrchoviny, na SZ okraji Žďárských vrchů v nadmořské výšce 555 m.

Centrum města Polička

Z dochovaných pamětihodností a zajímavostí stojí za to zhlédnout a navštívit především hradební ochoz městského opevnění, které patří k nejzachovalejším ve střední Evropě, věž kostela sv. Jakuba, kde se narodil světoznámý hudební skladatel Bohuslav Martinů, galerii v radnici s barokní kaplí, obrazárnou a expozicemi starého a nového umění na Poličsku, či Centrum Bohuslava Martinů se zajímavými a interaktivními expozicemi. Při procházce městem lze vidět klasicistní vyřezávaná vrata měšťanských domů, která v jemnosti provedení i rozmanitosti dekoru nemají v Čechách a na Moravě obdoby.

Mětské hradby

Příjemným výletem do okolí města je návštěva nedalekého hradu Svojanov, který je možno zdolat také na kole po značené cyklotrase č. 4019. Všechny potřebné informace pro návštěvu Poličky i putování v okolí všem návštěvníkům rádi poskytnou pracovníci Informačního centra.

Hrad Svojanov

Polička je v současnosti regionálním kulturním, společenským a turistickým centrem, které nabízí kromě působivých pamětihodností také kvalitní sportovní vyžití a relaxaci, např. v krytém plaveckém bazénu, sauně, na koupališti, minigolfu, tenise, ve sportovních halách, zimním stadionu nebo rybářských revírech. V okolí města se nachází krásné lyžařské terény a řada přírodních památek a zajímavostí. Poličská sjezdovka nabízí výborné podmínky pro sjezdové lyžování.

Rodná světnička Bohuslava Martinů

Hodnotné kulturní zážitky nabízí i několik festivalů - Polička Jazz (duben), Martinů Fest (květen), Poličské Rockoupání (květen), multižánrový Polička *555 (srpen) či mezinárodní festival pantomimy Mime fest (září). Hrad Svojanov zve například na Královské slavnosti, Divadelní pouť či Třicetiletou válku. Po celé léto můžete využít program na zahradě Centra Bohuslava Martinů, kde probíhá Poličské kulturní léto (kina, besedy, divadla, dílny pro děti i dospělé).

Ohňostroj v Poličce